مقالات

ایده هایی برای دکوراسیون اتاق کودک

یکی از مهم ترین مسائل در ایده برای دکوراسیون اتاق کودک حفظ انرژی و هیجان فضای اتاق است. وسایلی که شما برای اتاق کودک خود انتخاب می کنید باید از رنگ آمیزی و یا حتی نقاشی هایی زیبا و جذاب ساخته شده باشند. همچنین باید توجه داشته باشید که بهتر است از وسایلی استفاده کنید که متناسب با گنجایش اتاق کودک باشد و یا حتی کمتر از آن، زیرا در این صورت بچه می تواند فضای خوب و کافی برای بازی و انجام امور روزمره اش را داشته باشد، بدون اینکه کلافه شود، زیرا همین امر سبب این است که کودک اشتیاق به بازی در محیط بزرگتر مثل پذیرایی منزل را داشته باشد که این اصلا خوب نیست.

در کل با توجه به این موضوع که خانه های امروزی فضای بسیار بزرگی ندارند و از آن مهم تر اتاق ها هم معمولا خیلی بزرگ نیستند شما مجبور هستید که وسایل را با هوشمندی زیادی در همین فضای کوچک بچینید.

برای مثال می توانید در اتاق کودک خود از باکس و یا صندوق هایی استفاده کنید که بتوانید وسایل بازیشان را در آن قرار دهید تا جای کمتری را اشغال کنند، مثلا صندوق نشین و صندوق رونده موگه دیزاین یک انتخاب هوشمندانه است که در دو سایز و مدل مختلف با طرح و رنگ انتخابی شما ساخته میشود و یک ایده خوب است برای موضوعی که بالاتر به آن پرداختیم.

 

ایده هایی برای دکوراسیون اتاق کودک

در نتیجه صحبت های بالا کف اتاق کودک شما مکان خوبی برای بازی است پس وسایل را به گونه ای در اتاق قرار دهید که این فضا زیاد اشغال نشود. سعی کنید برای اینکه در عین حال هم وسایل را به طور کامل در اتاق جا دهید و هم کف اتاق شلوغ نشود از شلف ها و جای کتاب هایی که دیواری هستند استفاده کنید. مثل شلفک و یا شلفک آویزدار که هم می توانید وسایل دکوری و هم وسایل مورد نیاز کودک را روی آن ها قرار دهید یا حتی از کتابدونی برای قرار دادن کتاب های این عزیزان در آن استفاده کنید که این کار نه تنها به منظم بودن اتاق کمک می کند، بلکه از همین ابتدا به کودک خود نظم و انضباط را می توانید آموزش دهید.

همانطور که گفتیم فرزندان شما برای انجام کارهای روزمره شان، مثل انجام تکلیف، رنگ آمیزی و بازی کردن نیاز به فضای مناسب دارند. شما می‌توانید با استفاده از میز و صندلی مناسب کودک خود در اتاق او باعث شوید که کودک شما یاد بگیرد که هر کاری را در جای خود انجام دهد و حتی با استفاده از مدل های فانتزی برای میز و صندلی اشتیاق او را برای بودن در اتاقش زیاد کنید این کار موجب میشود همیشه فضای اتاق تمیز و مرتب باقی بماند.

در نهایت به یاد داشته باشید در دکوراسیون اتاق کودک، استفاده از وسایلی مثل متر برای اندازه گیری قد کودک که حالت دکوری داشته باشد، می تواند ایده خوبی برای متفاوت و خاص کردن چیدمان اتاق کودک شما شود، مثلا دراز آویز چوبی موگه یک انتخاب خوب برای شما والدین عزیز می باشد، چرا که می توانید طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید تا به همراه اسم و تاریخ تولد کودک شما بر روی متر یا همان دراز آویز چوبی نقاشی کنیم که همین کار علت متفاوت و خاص بودن دیزاین اتاق کودک شما خواهد بود.

امیدوارم این مطلب در چیدمان اتاق زیبای فرزند شما، مفید و کارآمد باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *